Recenze Vivo V20 SE: Funkce downgrade, dostupnější ceny

Recenze Vivo V20 SE: Funkce downgrade, dostupnější ceny

Vivo V20  má speciální variantu nazvanou Vivo V20 SE. Ve skutečnosti je to ještě výjimečnější? Abychom to věděli jasněji, podívejme se na následující recenzi Vivo V20 SE.

Název SE nebo „speciální vydání“ ve skutečnosti neznamená, že Vivo V20 SE nabízí něco víc než Vivo V20. Dalo by se říci, že Vivo V20 SE je cenově dostupnější variantou Vivo V20. Podobně jako Apple udělal pro řadu iPhone SE.

Je tedy na Vivo V20 SE stále zajímavé podívat se? Chcete-li získat jasnější obrázek, je zde zkušenost týmu Telset s používáním  smartphonu  , kterou jsme napsali v recenzi Vivo V20 SE. Užívat si!

Design

Naštěstí Vivo poskytuje odlišný design zadního pohledu mezi Vivo V20 a V20 SE. Abychom mohli snadno poznat rozdíl.

Pokud má Vivo V20 relativně čtvercový rámeček zadní kamery, používá Vivo V20 SE obdélníkový rámeček. Tato forma je pravděpodobně trochu nudná, protože mnoho smartphonů vydaných v tomto roce má podobný design.

Dříve jsme také diskutovali o celkových rozdílech mezi Vivo V20 a Vivo V20 SE. Další podrobnosti si můžete poslechnout v článku Ceny se liší od milionu, to je rozdíl mezi Vivo V20 a V20 SE.

Povrchová úprava zadního krytu je zabalena v matné barvě. Jednotkou, kterou jsme testovali, byla barva Oxygen Blue. K dispozici je další barevná varianta, a to Gravity Black.

Myslíme si, že tato barevná varianta Oxygen Blue je vhodná pro uživatele, kteří chtějí smartphone s barevným obvazem, který vypadá sladce a poutavě.

Ve skutečnosti jsou otisky prstů stále snadno pozadu. Ale není to tak dobré, takže to pro nás není příliš problematické. Pokud vám to stále není příjemné, můžete použít další pouzdro dostupné v prodejním balení.

Další věcí, která se nám na Vivo V20 SE líbí, jsou štíhlé rozměry (7,83 mm), díky nimž se pohodlně vejde do kapsy kalhot. Tělo je navíc také docela lehké s hmotností pouze 171 gramů.

Tlačítka napájení a hlasitosti jsou na pravé straně, zatímco na levé straně je zásobník SIM, který pojme dvě SIM karty a microSD současně. Spodní část je vyplněna 3,5 mm zvukovým konektorem, portem USB typu C a mřížkou reproduktorů.

„Žádný otisk prstu?“. Uvolněte se, skener otisků prstů byl pohřben za obrazovkou. Obrazovku můžete také odemknout pomocí obličeje, neboli odemknutí obličejem.

Obrazovka

Pokud jde o obrazovku, Vivo V20 SE má stejnou velikost a vlastnosti jako Vivo V20. Dalo by se říci, že tato obrazovka má poměrně vysoké specifikace.

Ano, obrazovka používá malý zářez ve středu, aka waterdrop. Tento malý zářez obsahuje přední kameru.

Na Vivo V20 SE na vás čeká obrazovka AMOLED o rozměrech 6,44 palce ve Full HD + rozlišení. Díky poměru 20: 9 a podpoře funkcí HDR 10 je sledování videí nebo filmů na Vivo V20 SE docela vzrušující.

Neštěstí je, že nová obrazovka má standardní obnovovací frekvenci 60 Hz. I když ve stejné cenové kategorii existují smartphony s obnovovací frekvencí 90 Hz nebo dokonce s dotekem 120 Hz.

Tato nízká obnovovací frekvence však nebude mít velký vliv na sledování obsahu na obrazovce Vivo V20 SE. S výjimkou těch z vás, kteří rádi hrají hry na smartphonech, může být požitek trochu snížen.

Tato část obrazovky byla také chráněna sklem Corning Gorilla Glass 3, takže se nemusíte obávat poškrábání obrazovky.

Specifikace a výkon

Jak jsme uvedli výše, pro Vivo V20 SE existuje několik specifikací, které byly sníženy z Vivo V20. Jednou z nich je kuchyňská dráha, kde je Vivo V20 SE poháněn čipovou sadou Snapdragon 665, zatímco V20 je podporován Snapdragon 720G.

Pokud jde o výkon, bude to samozřejmě hodně jiné. Kapacita paměti RAM a vnitřní paměti však zůstává stejná, 8 GB a 128 GB.

Zjistili jsme, že multitasking mezi aplikacemi je stále hladký. Stejně tak při volném ukládání aplikací a souborů a nemusíte se bát rychlého zaplnění.

V současné době je funkce NFC v úvahu pro spotřebitele při výběru smartphonu. Tuto funkci najdete na Vivo V20 SE, takže ji můžete okamžitě použít k odesílání dat nebo ke kontrole a vyplnění zůstatku peněz.

Podívejme se na výkon Vivo V20 SE. Provedli jsme řadu testů s použitím několika srovnávacích aplikací.

Benchmark AnTuTu

Při testování pomocí aplikace AnTuTu získal Vivo V20 SE skóre 182 321. Tento úspěch se liší kolem 100 000 bodů od Vivo V20, který jsme testovali, a získal skóre kolem 280 tisíc.

Z výsledků tohoto testu je zřejmé, do jaké míry je rozdíl ve výkonu mezi Vivo V20 a V20 SE ve formě srovnávacích čísel.

Značka PC

Naše testování pokračuje aplikací PC Mark. Za provádění každodenních úkolů dosahuje tento smartphone 6 347.

3D značka

Naposledy jsme testovali s aplikací 3D Mark ve dvou režimech, Sling Shot a Sling Shot Extreme. V testu Sling Shot jsme získali skóre 1751. Pokud jde o Sling Shot Extreme, našli jsme 1140, respektive 1076.

Samozřejmě jsme také spustili výkon Vivo V20 SE pro hraní her. Na tomto smartphonu hrajeme dvě hry, PUBG Mobile a Genshin Impact.

Ve hře PUBG Mobile získáme výchozí nastavení grafiky na Smooth se střední snímkovou frekvencí. Toto nastavení lze stále zvýšit až na maximální vyváženou grafiku a střední snímkovou frekvenci.

Zajímavé je, že jsme mohli hrát Genshin Impact hladce. Když však byla zvýšena grafická nastavení, fps se začaly snižovat a vypadalo to, že je udušené. Navíc teplota smartphonu rychle stoupá a rychleji se zahřívá.

Pokud si tedy chcete na tomto smartphonu zahrát Genshin Impact, je dobré držet se nejnižšího grafického nastavení, abyste mohli hrát déle a pohodlně.

Test baterie

Vivo V20 SE je napájen baterií s kapacitou 4100 mAh a je podporován také 33W technologií rychlého nabíjení.

Proces nabíjení může být velmi rychlý. Z testů, které jsme provedli, proces nabíjení od 7% do 100% trval jen asi 1 hodinu 3 minuty.

Fotoaparát 

Přepněte na fotografickou část, kterou tento smartphone přenáší. Vivo implementuje tři zadní kamery na Vivo V20 SE.   Zadní kamera  sestava  se skládá z: hlavní fotoaparát 48 MP, 8 MP mimořádně široký úhel kamery a 2 hloubka MP fotoaparát.

Pokud jde o potřeby selfie, Vivo V20 SE je vybaven fotoaparátem s rozlišením 32 MP.

Nejprve probereme přední kameru, která je lepší než Vivo V20 SE. Selfie snímky jsou docela slušné, dokonce i v protisvětle. Zdá se, že kamera dokáže upravit potřebné světlo podle podmínek v místnosti.

K dispozici je také funkce doplňkového světla, která vám pomůže pořídit selfie ve slabě osvětlených místnostech. Tato funkce zajistí další osvětlení obrazovky smartphonu, takže vaše tvář bude při pořizování selfie extra osvětlena.

Nenechte si ujít funkce HDR, bokeh a zkrášlování, které mohou vyleštit selfie fotografie podle vašeho vkusu.

K dispozici je také funkce samolepky AR, kterou můžete použít k přidání vtipných samolepek na tvář při pořizování selfie.

V řadě Vivo V20 SE bohužel nesmí chybět skvělá funkce Dual-View Video, která dokáže aktivovat přední i zadní kameru současně. Tuto funkci jsme dříve našli na Vivo V20.

A co výsledky zadní kamery? Dalo by se říci, že je to docela dobré. Zvláště pokud aktivujete režim 48 MP, budou také lepší podrobnosti zachyceného obrazu.

Hlavní fotoaparát lze také použít k přiblížení až 10x. Pokud chcete pořídit širší fotografii, stačí aktivovat režim super širokoúhlého záběru.

Kromě toho můžete určitě pořizovat bokeh fotografie. Při vytváření bokeh fotografií je můžete kombinovat s funkcí zkrášlení. Kromě přidání efektu rozostření pozadí fotografie můžete také přidat další dotek obličeje.

Můžete pořizovat makro fotografie nebo ne? Můžete si být jist. Stačí aktivovat režim makro a můžete okamžitě zachytit detaily objektů z velmi malé vzdálenosti. V tomto režimu jsme také neměli potíže s uzamčením zaostření na objekty.

Zastrčený je také noční režim pro zachycení nočních okamžiků. Na rozdíl od Vivo V20 má bohužel Vivo V20 SE odstraněný filtr pro noční režim.

Celkově jsou výsledky fotoaparátu Vivo V20 SE celkem slušné. Je to jen to, že když mluvíme o funkcích, nejsou tak úplné jako ty, které jsme našli na Vivo V20.

Závěr

I když se na první pohled příliš neliší od Vivo V20, ale pokud se podíváte hlouběji, má Vivo V20 SE podstatný rozdíl od Vivo V20. Přirozeně, vzhledem k odlišné ceně kolem Rp. 1 milion.

I když není tak silný jako Vivo V20, na jeho výkon se lze stále spolehnout při každodenních úkolech a hraní her. Ve spojení se schopností fotoaparátu, která je pravděpodobně stále docela dobrá.

Další úvahou při pohledu na tento chytrý telefon je funkce NFC. Stejně jako 4 100 mAh baterie, která nabízí velmi rychlou dobu nabíjení. Nemusíte se bát vybití baterie, protože proces nabíjení je také velmi krátký.

Pokud vás řada Vivo V20 zaujala, ale váš rozpočet je omezený, můžete se podívat na Vivo V20 SE. Pokud však existuje více finančních prostředků, možná je lepší okamžitě navrhnout Vivo V20, abyste si mohli užívat úplnějších funkcí.

To by mělo být podtrženo, přehled poskytujeme až po vyzkoušení Vivo V20 SE. Rozhodnutí o koupi tohoto smartphonu je rozhodně ve vašich rukou.

Výhody

+ Tenký a lehký design

+ Obrazovka AMOLED Full HD +

+ To není špatné výsledky fotoaparátu

+ Rychlá doba nabíjení

+ Existuje NFC

Nedostatek

– nudný design

– Ne tolik funkcí fotoaparátu jako Vivo V20

Specifikace Vivo V20

Síť 2G, 3G, 4G
THE Android 11
Chipset Qualcomm Snapdragon 665
GPU Adreno
RAM 8 GB
Paměť 128 GB
Rozměry 161,3 X 74,2 X 7,38 mm
Obrazovka AMOLED 6,4 inci rezolusi Full HD +, obnovovací frekvence 60 Hz
Zadní kamera 48 MP + 8 MP + 2 MP
Přední kamera 32 MP
baterie 4 100 mAh