Recenze Vivo V20: Není špatný výkon, svůdná kamera

Recenze Vivo V20: Není špatný výkon, svůdná kamera

Uprostřed pandemie, která pokračuje a jednou skončí, společnost Vivo zahájila přítomnost systémů Vivo V20 a V20 SE v Indonésii. Tento smartphone prozkoumáme v recenzi Vivo V20, abychom zjistili jeho výkon.

Stejně jako předchozí generace řady V přicházejí modely Vivo V20 a V20 SE s výhodami v oblasti fotoaparátů, zejména v oblasti předních fotoaparátů. Tentokrát se ale zaměříme na Vivo V20.

Na první pohled nás Vivo V20 docela zajímá. Zejména z hlediska designu, hardwaru a funkcí fotoaparátu. Opravdu stojí za tu nabídku?

Chcete-li zjistit více kompletní recenzi, řekněme, stačí se podívat na  na  Vivo V20  přezkoumání:

Design a obrazovka Vivo V20

Vivo V20 má vzhled, který je tak  poutavý  . Nabízeny jsou dvě barevné varianty, Sunset a Midnight Jazz. Druhá barva je varianta, kterou jsme tentokrát testovali a která je podle nás nejzajímavější.

Proč je to zajímavé Tento Midnight Jazz je ve skutečnosti černý, ale s odlišným vzhledem než černá barva  smartphonů  obecně. Je zabalený v matném provedení, ale na druhé straně vypadá leskle a vyzařuje elegantní dojem.

Ale stejně jako většina podobných   designů smartphonů , hlavní problém spočívá v zadní části těla, která snadno zanechává šmouhy otisků prstů.

Na tomto Vivo V20 se stále setkáváme se stejným problémem. Řešením je opět použít další pouzdro, které je již k dispozici v prodejním balení.

Ještě zezadu se Vivo rozhodlo použít rámeček fotoaparátu ve tvaru krabice naplněný třemi kamerami a LED bleskem. Je to také stojí za zhodnocování, protože Vivo podařilo navázat   fotoaparát  rám  méně výrazné.

Další výhodou designu Vivo V20 je, že jeho velikost těla je štíhlá a lehká. Díky tomu se v ruce cítí pohodlněji.

Tento smartphone má tloušťku pouze 7,83 mm a váží 171 gramů. Ponechání v kapse kalhot vám nebude nepříjemné.

Pokud jde o přední aliasovou obrazovku, Vivo V20 využívá  jako domov přední kamery design obrazovky se zářezem ve tvaru kapky vody  .

Specifikace obrazovky Vivo V20 jsou také docela  výkonné  pro prezentaci obsahu. Vivo ponoří 6,44palcovou obrazovku AMOLED s rozlišením Full HD +.

Poměr stran je 20: 9 a podporuje funkci HDR 10 pro projekci obsahu, který kazí oko. Obnovovací frekvence je bohužel   stále standardní 60 Hz, zatímco konkurenti nabízejí   možnosti obnovovací frekvence až 90 Hz, někteří dokonce 120 Hz.

Obrazovka je také chráněna vrstvou Corning Gorilla Glass 3, díky níž je méně náchylná k poškrábání.

Tato část obrazovky má také funkci snímače otisků prstů, která je dostatečně rychlá, aby reagovala na odemknutí obrazovky.

Mezitím   je dostupnost portů stále kompletní. Nabíjení pomocí portu USB typu C na spodní straně spolu s 3,5 mm zvukovým konektorem, mikrofonem a mřížkou reproduktorů.

Na pravé straně jsou   tlačítka napájení  a  hlasitosti . Zatímco na levé straně je jako obvykle vyplněn slot pro zásobník SIM, do kterého se vejdou 2 SIM karty a 1 microSD.

Specifikace a výkon Vivo V20

Vivo V20 využívá čipovou sadu Qualcomm Snapdragon 720G. Výkon tohoto procesoru podporuje 8 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti.

Trochu informací, Qualcomm uvedl, že Snapdragon 720G byl podporován AIE, aka Artificial Intelligence Enginge. Tato technologie může v případě potřeby zlepšit výkon, ale může také upravit výkon tak, aby byla životnost baterie nízká.

Díky této velké kapacitě RAM je   proces multitaskingu plynulejší. Stejně tak vnitřní paměť, která je uvolněna, vám umožňuje ukládat spoustu aplikací a souborů.

Operační systém již používá nejnovější Android 11 a je opatřen nejnovějším rozhraním Funtouch OS 11.

Když jsme viděli přehled jeho výkonu v číslech, provedli jsme řadu testů s řadou  srovnávacích  aplikací.

Benchmark AnTuTu

V této recenzi Vivo V20 budeme testovat pomocí aplikace AnTuTu Benchmark. Výsledkem je, že Vivo V20 získal skóre 282 334. Raihan toto číslo dělá to posazený na Redmi Note 9 Pro.

3D značka

Pokračujte v testování časů výkonu pomocí aplikace 3DMark. V této aplikaci testujeme Sling Shot a Sling Shot Extreme. Za Sling Shot si připsal 3 588 a Sling Shot Extreme na 2 560 a 2 424.

Na základě testu 3D Mark se  výsledkům benchmarku Vivo V20  podařilo porazit 84%  chytrých telefonů  testovaných s aplikací.

Značka PC

Mezitím, abychom zjistili schopnost tohoto chytrého telefonu provádět každodenní úkoly, otestovali jsme jej pomocí aplikace PC Mark. Díky tomu se Vivo V20 podařilo získat 7 410, což je o 1 000 bodů více než Realme 7i, který činil 6 431.

Také jsme otestovali jeho schopnost hrát hry. V této recenzi Vivo V20 hrajeme novou mobilní hru, která vyžaduje kvalifikované   specifikace smartphonu , Genshin Impact.

Z testů, které jsme provedli, byl Genshin Impact schopen ve výchozím nastavení běžet velmi hladce. Stejně tak lze hru při nejvyšším grafickém nastavení hrát plynule.

Je to jen tak, že s malou notou, když se hraje při nejvyšším grafickém nastavení, cítíme, že se telefon cítí rychlejší. Pro větší pohodlí doporučujeme hrát pouze na normální nebo  výchozí nastavení  grafiky.

Test baterie

Jako zdroj energie nese Vivo V20 baterii s kapacitou 4 000 mAh. Podporováno také technologií rychlého nabíjení s výkonem 33 W.

Abychom získali představu o tom, jak odolná je baterie, otestovali jsme ji pomocí funkce životnosti baterie v aplikaci PC Mark.

Prostřednictvím tohoto testu byly získány výsledky, kdy lze tento  smartphone  používat až 15 hodin a 43 minut se zbývající 15% baterií.

Pokud jde o proces nabíjení, testovali jsme  nabíjení  od 15% do 100%. Díky tomu lze baterii plně nabít za pouhou 1 hodinu.

Mezitím může nabíjení z 0% stavu baterie trvat déle. Na úplné nabití baterie Vivo V20 a její opětovné použití však nemusíte čekat dlouho.

Fotoaparát 

Recenze Vivo V20 vstupuje do lepší části tohoto smartphonu, fotoaparátu. Na papíře vypadají specifikace fotoaparátu Vivo V20 dostatečně schopné zachytit kvalitní snímky. Je pravda, že výsledek je takový?

Minule jsme prověřili  v  Pro Vivo S1  smartphone , a výsledky byly docela zklamán s kvalitou fotoaparátu.

Vivo mělo toto Vivo V20 hodně vylepšit. Zvláště pokud si pamatujete, že fotoaparát je hlavním prodejním místem tohoto chytrého telefonu.

Tentokrát nejprve probereme přední kameru, která je skutečně vlajkovou lodí řady Vivo V.

Vivo V20 má přední kameru s rozlišením 44 MP. Na papíře je rozlišení dostatečně velké, bude schopen správně pořizovat fotografie a videa?

Výsledky  selfie  fotografií z předního fotoaparátu Vivo V20 vypadají slušně. Detaily a barvy mohou být dobře zachovány. I tak s funkcemi, které jsou docela bohaté.

Můžete přidat nádech  zkrášlení,  které lze upravit podle vašich individuálních preferencí. K dispozici jsou také funkce HDR a řada filtrů, které můžete vyzkoušet.

Pokud je výsledné rozlišení fotografie považováno za nedostatečné, můžete ve sloupci volby „Ostatní“ aktivovat režim vysokého rozlišení 44 MP.

Další zajímavou funkcí, kterou jsme na fotoaparátu Vivo V20 našli, je funkce doplňkového světla, kterou můžete použít k pořizování selfie na slabě osvětlených místech.

Tato funkce poskytne další osvětlení z obrazovky smartphonu, takže vaše tvář bude při fotografování selfie více světla.

Kromě toho je zde také funkce Slo-Mo. Pokud lze obvykle videozáznamy slo mo pořídit pouze pomocí zadní kamery, můžete tentokrát při tvorbě videozáznamů pomocí předního fotoaparátu být kreativní.

Ve Vivo V20 je zastrčena jedna neméně vzrušující funkce. Tato funkce se nazývá Dual View Video.

Tato funkce umožňuje nahrávat video z přední i zadní kamery současně. Takže v jednom snímku získáte dva úhly pohledu. Zdá se být vhodný pro ty z vás, kteří rádi dělají vlogy ze smartphonů.

Zahrnuty jsou také různé další funkce, jako jsou panoramata,  timelapse  , samolepky AR a režim Pro photo, které lze použít při použití předního fotoaparátu.

Pokud jde o zadní kameru, Vivo V20 nese trojité nastavení zadní kamery, které se skládá z 64 MP hlavní kamery, 8 MP multi kamery a 2 MP mono kamery.

Výsledky byly opět docela uspokojivé. Podrobnosti a barvu objektu lze zachytit docela dobře. Také jsme neměli potíže rychle se zaměřit na objekty.

Chcete-li získat lepší rozlišení fotografií, můžete nejprve aktivovat režim 64 MP, aby bylo možné jasněji vidět detaily objektu.

Hlavní fotoaparát může zvětšit až 10x. Mezitím je u fotoaparátů s více režimy můžete použít podle potřeby, například super širokoúhlý, bokeh a super makro.

Výsledky bokeh fotografie jsou také docela čisté. Fotoaparáty telefonu dokážou velmi dobře oddělit objekty a pozadí. Je to jen tím, že se kvalita sníží, když jsou podmínky v místnosti méně světlé.

Makro objekty můžete pořizovat také pomocí zadní kamery Vivo V20 a výsledky jsou opět celkem dobré. Pro dosažení nejlepších výsledků se doporučuje fotografování ze vzdálenosti přibližně 4 cm.

Abychom nezapomněli, existuje také funkce Noční režim, kterou můžete použít k zachycení nočních okamžiků. Kompletní s různými filtry, díky nimž jsou noční fotografie ještě zajímavější.

Celkově  jsme s fotoaparátem od Vivo V20 celkem spokojeni. Kromě uspokojivých výsledků lze prozkoumat také různé dostupné funkce fotoaparátu.

Závěr

Je oceněno, že společnost Vivo vyvinula úsilí ke zlepšení kvality svých smartphonů. Podle našeho názoru došlo ke zvýšení kvality v několika sektorech, zejména ve funkcích fotoaparátu.

Samozřejmě však doufáme, že zlepšení bude dosaženo také v sektoru výkonu. I když jsou výsledky testů, které proběhly, docela slibné, Vivo mělo být ještě lepší. Pokud si opravdu chcete uplatnit nárok na špičkového prodejce.

Z výsledků této recenze Vivo V20 vidíme, že sektor kamer je stále oporou Vivo V20. Kromě toho, že nabízíte velký snímač, máte k dispozici také řadu funkcí fotoaparátu, které jsou docela zajímavé a aktuální.

Podle našeho názoru tento  smartphone stojí za zvážení nákupu, protože za cenu 354 dolarů můžete získat smartphone  s docela atraktivním fotoaparátem.

Názory však poskytujeme pouze na základě testů, které jsme provedli. Konečné rozhodnutí zůstává na vás.

Výhody:

+ Tenký a lehký design

+ Výkon je docela spolehlivý

+ Dobré přední a zadní kamery

+ Mnoho funkcí fotoaparátu

+ Rychlá   doba nabíjení

Nedostatek

–  Obnovovací frekvence je  stále standardní 60 Hz

– Zadní část těla je náchylná ke znečištění

– Rychlé teplo

Specifikace Vivo V20

Síť 2G, 3G, 4G
THE Android 11
Chipset Qualcomm Snapdragon 720G
GPU Adreno
RAM 8 GB
Paměť 128 GB
Rozměry 161,3 X 74,2 X 7,38 mm
Obrazovka AMOLED 6,4 inci rezolusi Full HD +, obnovovací frekvence 60 Hz
Zadní kamera 64 MP + 8 MP + 2 MP
Přední kamera 44 MP
baterie 4 000 mAh
Cena 354 $