Vivo konečně odhaluje podrobnosti a funkce OriginOS

Vivo konečně odhaluje podrobnosti a funkce OriginOS

Vivo  konečně odhalilo řadu funkcí v systému OriginOS. Kromě nabídky nového vzhledu přináší aktualizace OriginOS také nový   systém widgetů , nová  gesta  a optimalizaci paměti.

Bylo konstatováno, že OriginOS nabízí řadu vylepšení, která jsou lepší než předchozí generace. Toto nejnovější rozhraní Vivo má také nové a úplnější funkce.

Přítomnost OriginOS také znamená konec práce FunTouch OS. To je také identita nového systému používaného čínskou technologickou společností.

Funkce OriginOS

OriginOS přináší řadu nových funkcí, z nichž jedna je v sekci widgetů. Vivo tvrdí, že je inspirován Huarong Road, typem posuvné skládačky, která má různé velikosti.

Sekce displeje lze snadno upravit a přidat několik widgetů. Uživatelé mohou nastavit typ a tvar widgetu, který chcete zobrazit na obrazovce.

K dispozici je také funkce Nano Alerts, která zobrazí řadu nejnovějších informací. Tento widget lze použít k zobrazení různých informací, jako je počasí atd.

Stále z displeje na domovské obrazovce poskytuje Vivo tapety, které lze přizpůsobit počasí ve vašem místě, což je znázorněno přesným znázorněním tvarů mraků.

Kromě widgetů je OriginOS nyní také vybaven kombinací 26 typů gest, které může uživatel použít, počínaje klepnutím na spodní část obrazovky.

Vivo také ponořil funkci nazvanou Multi-Turbo 5.0. Tato funkce je užitečná pro pozdější optimalizaci paměti na smartphonech. Díky této funkci může aplikace při prvním otevření aplikace spotřebovat méně paměti RAM.

K dispozici jsou také aplikace pro předběžné načtení, které zrychlí čas pro spuštění aplikace. Smartphone odhadne, kterou aplikaci otevřete dále, a připraví potřebná data. Mezi další funkce patří řada vylepšení pro fotografování i hraní her.

První Vivo X60 používá OriginOS

Předchozí fámy uváděly, že Vivo X60 bude prvním smartphonem, který používá OriginOS. Toto je nástupce Vivo X60.

Vivo bohužel také neotevřel závoj zakrývající tvar Vivo X60. Uniklé specifikace však kolovaly na Weibo.

Vzhledem k tomu, že řada Vivo X je vlajkovou lodí, tento smartphone bude samozřejmě nabízet vysoké specifikace.

Kromě používání OriginOS bude tento smartphone také údajně provozovat čipovou sadu Qualcomm Snapdragon 875 pro svou nejvyšší variantu. Vivo však zatím o řadě Vivo X60 nemluvil.

Vivo říká, že smartphony Vivo dostanou od příštího roku postupnou aktualizaci OriginOS. Dosud však není známo, která řada smartphonů tuto aktualizaci OriginOS obdrží. [HR / HBS].