Tipy pro vytváření videí pomocí chytrého telefonu pro školní úkoly

Tipy pro vytváření videí pomocí chytrého telefonu pro školní úkoly

Pandemie viru corona nutí provádět různé činnosti z domova, například ze školy. V tomto článku sdílíme tipy na optimalizaci fotoaparátů chytrých telefonů pro školní práci ve formě videí pro děti.

Když děti chodí do školy online doma, někdy dostanou úkoly od učitele ve formě interaktivních videí. Naštěstí je v současné době většina smartphonů vybavena kamerami schopnými zaznamenávat video.

Pro rodiče je však stále obtížné pomoci s přiřazením školního videa pro jejich děti, aby kvalita záznamu ze smartphonů vypadala dobře. Tady je několik tipů, které mohou rodiče použít k vytváření videí pomocí chytrých telefonů:

Tipy pro vytváření videí pomocí smartphonu

Pochopením těchto tipů můžete dětem pomoci dokončit úkoly, které je třeba zaznamenat na video. Díky tomu bude video vypadat upravenější a příjemnější na sledování.

Ihned je zde několik tipů, které můžete použít k vytváření školní práce dětí pomocí videí z fotoaparátu ve smartphonu. Koukej na tohle!

Použijte stativ

Někdy je natáčení videí s dětskými předměty docela obtížné, protože vždy vypadají atraktivně a hodně se pohybují. To je velmi obtížné, pokud se při sledování pohybu dětí spoléháme pouze na chytré telefony. Použití stativu pomůže vytvořit stabilnější video.

Využijte výhody funkce Stabilizátor obrazu

Ne všechny smartphony jsou vybaveny funkcí stabilizátoru obrazu. Pokud je váš smartphone touto funkcí vybaven, je velmi užitečné pořizovat fotografie dětí, které vypadají atraktivně.

Některé z funkcí stabilizace obrazu jsou také vybaveny kombinací umělé inteligence (AI), dokonce kombinací senzorů na smartphonech, včetně gyroskopu. Některé smartphony jsou dokonce vybaveny funkcemi stabilizace obrazu jako v profesionálním fotoaparátu, například Ultra Steady Pro.

Pomocí funkcí můžete zvýšit atraktivitu videí

Moderní smartphony mají mnoho funkcí, díky nimž mohou být výsledky záznamu atraktivní. Například funkce pozadí, která vypadá rozmazaně nebo bokeh. Pomocí této funkce můžeme izolovat objekt, zatímco pozadí obrazu mimo objekt je rozmazané.

Lze také použít různé druhy filtrů pro videa, aby video vypadalo jinak. Podobně s funkcemi vyvinutými s umělou inteligencí, konkrétně s izolací barev.

Nastavte nejvyšší rozlišení

Pokud bude školní video úkol odeslán jako nezpracovaný video soubor prostřednictvím služby Cloud, doporučujeme, abychom poskytli vysoké rozlišení videa. Některé dnešní smartphony jsou dokonce schopné zaznamenávat videa v rozlišení 4K.

Díky vysokému rozlišení obrazu budou výsledky videa vypadat jasněji, ostřeji a jasněji.

Nyní mohou rodiče tyto funkce využít k tomu, aby z dětských škol vytvořili video úkoly, aby vypadaly atraktivněji a lépe. Některé z výše uvedených funkcí jsou k dispozici na smartphonech, které jsou relativně cenově dostupné, jednou z nich je Oppo Reno4.

Za cenu 353 USD poskytlo Oppo Reno4 možnosti nahrávání videa v rozlišení 4K. Kromě toho má toto zařízení také funkci stabilizátoru obrazu, která se skládá z videa Ultra Steady Video a Ultra Steady Video Pro.

Obě tyto funkce pomáhají uživatelům zaznamenávat stabilnější obrázky bez použití dalších nástrojů, jako je například kardan.

Kromě toho   obsahuje Oppo Reno4 také zajímavé video funkce. Funkce AI Color Portrait Video může nahrávat videa tak, že objekty budou zachovány v původní barvě, zatímco pozadí objektu bude černé a bílé.

Funkce Monochrome Video přidává vzhled videa ještě atraktivnější. Uživatelé mohou označit určité barevné prvky, které ve videu vyniknou, například červené, modré nebo zelené, zatímco ostatní barvy jsou vykresleny černobíle. (HR).