Recenze Realme C17: Dobrá specifikace, ne maximální herní schopnost
Technologie obrazovky 90 Hz a 256 GB vnitřní paměti ve smartphonu se obvykle nacházejí pouze ve smartphonech střední a vyšší třídy . Ale to bylo tehdy. Realita C17, kterou tentokrát přezkoumáme , má nyní tyto dvě funkce.
Ano, C17 říše je střední třídy smartphone s cenou kolem 140 USD, která byla právě zahájena.
Tento smartphone je vybaven dvěma „úžasnými“ funkcemi, které se obvykle nacházejí ve smartphonech střední a vyšší třídy, a to obrazovkou s obnovovací frekvencí 90 Hz a 256 GB úložné paměti.
Možná od vás existuje pocit „věřte nebo ne“ o schopnosti této sféry C17. Za tímto účelem byste měli vidět naši úplnou recenzi prostřednictvím následujícího přehledu sféry C17 .
V recenzi budeme diskutovat o designu, výkonu, hraní her , srovnávacích testech fotoaparátu. Pojď se podívat!
Design a obrazovka
Počínaje Realme 7 se zdá, že tato čínská společnost přešla od běžných návrhů, jako jsou obrazovky s třesky a vertikální zadní kamery. Nyní byl na jeho nejnovějším smartphonu C17 použit nový design .
Nový smartphone je dodáván s plný designu s obrazovkou Obrazovka děrování či otvor kamery v levém horním rohu obrazovky. Tento design obrazovky se začíná stávat standardem reality, počínaje sférou řady 6.
Samotná obrazovka je typu IPS LCD o rozměrech 6,5 palce s rozlišením HD +. Někteří z vás mohou okamžitě říct „no … jen HD + only“. Tato obrazovka smartphonu má skutečně pouze rozlišení HD +, nikoli Full HD + jako většina smartphonů střední třídy .
Obrazovka Realme C17 je však podporována technologií obnovovací frekvence 90 Hz . Tato rychlá obrazovka technologie už není „luxus funkce“ anymore, protože na Rp. Samotné 2 miliony smartphonů jej používají jako jednu ze svých hlavních funkcí.
Kromě 90 Hz je obrazovka také schopna zobrazovat obsah s maximální intenzitou světla až 600 nitů. Podle našeho názoru kombinace těchto obrazovek přinesla odlišný zážitek pro levný smartphone .
Zezadu to je nový design, o kterém jsme mluvili. Řada C z realme je obvykle identická se čtvercovou kamerou, která je umístěna v levém horním rohu těla . Nyní se však realita odváží změnit tuto identitu v sérii C17.
Tento telefon má na fotoaparátu rám s pravoúhlým tvarem. Kamera rám byl dříve přijata série Realme 7. Pak je zde také konvenční snímač otisků prstů, který je právě dosažitelný.
I když je tělo vyrobeno z polykarbonátu , díky barvě, která tělo zakrývá, si myslíme, že je tělo vyrobeno ze skla nebo z pružného materiálu.
Zdá se, že použití realme Coatings AG povlak poskytnout barevných efektů matný styl těla sklo. Tato vrstva také zajišťuje, aby barva realme C17 měla odraz světla, který je na kameru vycentrován, když je vystaven správné expozici světla.
Tělo sféry C17 však má několik nedostatků. Použitím pouze polykarbonátového materiálu , nikoli skleněných nebo elastických panelů (kombinace skleněných a polykarbonátových panelů), je zadní část těla tohoto smartphonu poměrně tenká.
Důvodem je, když mírně přitlačíme spodní střed zadní části těla. Tělo vypadá ohnuté, i když je zpět do původního tvaru.
Naštěstí Realme poskytuje v nákupním balíčku softcase zdarma. Uživatelé mohou využít softcase k zajištění lepšího zabezpečení.
Ve spodní části je 3,5 mm audio konektor, mikrofon, port USB-C a reproduktory. Na pravé straně je tlačítko napájení a tlačítko hlasitosti. Vlevo je slot pro kartu SIM a microSD s maximální kapacitou 256 GB.
Specifikace
Říše C17 přezkoumání i nadále hlavním sektoru specifikace. Tento smartphone byl poháněn procesorem Snapdragon 460 od společnosti Qualcomm. Tento procesor, navržený s 11nm výrobním procesem, má také docela dobrý výkon a spotřeba energie z baterie je docela efektivní.
Tento procesor je kombinován s GPU Adreno 610, 6 GB RAM a 256 GB úložištěm, které lze rozšířit pomocí microSD až na 256 GB.
Tady je zajímavé, příteli. Na rozdíl od globální verze, která byla vydána před nějakou dobou, má řada Realme C17 v Indonésii dvojnásobnou paměť.
Jen abyste věděli, že cirkulující sféra C17 je vybavena pouze 128 GB vnitřní paměti. Tento smartphone byl také podporován 5 000 mAh baterií s podporou 18W Quick Charge.
Jako obvykle jsme využili výhod tří aplikací, konkrétně AnTuTu Benchmark, které jsme stáhli prostřednictvím výchozího obchodu aplikací Realme, 3DMark a PCMark. Ještě jedna aplikace Battery Log, která nám při testování pomáhá zaznamenat baterii.
Všechny tyto aplikace používáme ke zjištění výkonu sféry C17 z různých stran.
Benchmark AnTuTu
Při testování pomocí AnTuTu Benchmark verze 8.4.3 zaznamenal Realm C17, který je poháněn procesorem Snapdragon 460, 150 tisíc bodů. Ve srovnání s řadou C15 jsou jeho schopnosti jasně mnohem vyšší.
PCMark
Pokud jde o PCMark, testování ukazuje, že tento smartphone získal 7 050 bodů. To znamená, že Realme C17 je dostatečně zábavný pro přístup k sociálním médiím, surfování na internetu, chatování a další běžné činnosti.
3DMark
Mezitím 3DMark, chytrý smartphone, zaznamenal docela dobré výsledky. Za test Sling Shot získal Realme C17 1397 bodů. Zatímco Sling Shot Extreme bylo úspěšně získáno skóre 853 bodů za OpenGL ES 3.1 a 800 bodů za Vulkan.
Když už mluvíme o hraní her , podle našeho názoru je realita C17 trochu „namáhavá“. Jak bychom nemohli, když jsme hráli Call of Duty Mobile na smartphonu , Realme C17 nabízí výběr grafiky a maximální počet snímků za sekundu až na velmi vysokou.
Můžeme jej dokonce nastavit na High graphics a Max frame rate . Neočekávejte, že budete moci hrát hry stabilně při 60 FPS, protože tento smartphone dokáže hrát pouze CODM hry v průměru 25 – 30 FPS v nastaveních Velmi vysoká-velmi vysoká, vysoká-maximální a dokonce i nízká-maximální.
Mezitím, když jsme se snažili o PUBG mobilní hru , maximální grafiky, které Realme C17 zvládne byl vyvážen-Medium nebo hladký-High. Obě tato grafická nastavení poskytují poměrně stabilní herní zážitek v průměru 28 – 30 FPS.
Ve skutečnosti je docela nešťastné, když 90Hz obrazovka na tomto smartphonu není správně maximalizována, zejména pokud jde o hraní her . Nicméně, celkově to smartphone nabízí docela dobrý herní zážitek, a to zejména s funkcí herní prostor v něm.
Test baterie
Kromě velké kapacity paměti je Realme C17 vybaven také velkým zdrojem baterie, přesněji 5 000 mAh. Baterie jumbo je také podporována 18W technologií Quick Charge.
Abychom otestovali schopnost baterie, provedli jsme dva různé testy, a to využití životnosti baterie PCMark a nepřetržité přehrávání videí YouTube jejich zaznamenáváním přes protokol baterie.
Na základě testování na výdrži baterie PCMark zaznamenal Realme C17 14 hodin 16 minut se zbývající baterií 19 minut. Zde je smartphone lepší než Real 7 se stejnou kapacitou baterie.
Dalším testem je nepřetržité přehrávání videí z YouTube a jejich záznam pomocí protokolu baterie. Tento smartphone vydrží až 19,5 hodiny, dokud se baterie nevybije na 0%.
Tento úspěch dokazuje, že Realme C17 má dlouhou výdrž baterie. Důvodem je, že časový záznam ukazuje on-time obrazovku sféry C17. Samotná doba zapnutí obrazovky označuje baterii smartphonu, která vydrží aktivní obrazovku na jedno nabití nebo je baterie plná.
Dobrou výdrž baterie na tomto smartphonu nelze oddělit od funkce Super úsporného režimu. Tato funkce využívá celosystémový přístup a upravuje úspory energie pro jednotlivé aplikace.
Tento režim také umožňuje nám jako uživatelům vybrat 6 aplikací (z nichž jednu jsme testovali na YouTube), abychom zůstali aktivní, když je zapnutý režim úspory baterie.
A co rychlost nabíjení? Podporuje 18W technologii Quick Charge, proces nabíjení od 1% do 100% trvá 3 hodiny.
Je to dlouhá doba, ale uživatelé sféry C17 získají odměnu v podobě baterie smartphonu, která může být aktivní téměř celý den.
Fotoaparát
Recenzi říše C17 zadá část fotoaparátu. Tento smartphone nese celkem pět fotoaparátů, které mohou uživatelé použít k zachycení určitých okamžiků.
Jeden 8MP přední kamera s o f / 2.0 clony je podporován umělé inteligence na bázi technologie (AI), z nichž jeden je AI krásy. Tato funkce je schopna rozpoznat tvář uživatele a zajistit přirozený dotek, zejména s funkcí HDR.
My jako uživatelé také můžeme „změnit“ náš obličej, například narovnat tváře, rozšířit oči, zmenšit nos, zmenšit bradu a opravit .
Když mluvíme o kvalitě, přední kamera realme C17 skutečně produkuje docela dobré selfie. Tón obličeje, který dává, je docela správný a ne příliš přehnaný.
Existují však chvíle, kdy AI přední kamery poskytuje barevný tón a úroveň jasu, která není podle očekávání. Zřídka mají selfie příliš vysoký jas, zejména na pozadí, když pořizujete selfie venku v horkém světle.
Tento fotoaparát dokáže pořizovat i selfie s bokeh . I když výsledky bývají obyčejné, lze říci , že efekt rozostření na pozadí fotografie je docela čistý, ale ne příliš dokonalý.
Zatímco zadní kamera, realme C17 má nastavenou čtyř kameru s jinou konfigurací.
Hlavní fotoaparát je 13 MP s clonou f / 2.2, dále 8MP ultraširoký fotoaparát s rozsahem 119 °, 2MP makro fotoaparát a 2MP ČB portrétní fotoaparát. Funkce fotoaparátu, které přináší realita C17, jsou pravděpodobně docela úplné.
K dispozici jsou funkce Auto HDR, Chroma Boost, fotografické filtry, noční režim, režim na výšku až po Ultra Macro. Prostřednictvím těchto funkcí můžeme jako uživatelé fotografovat různé zajímavé okamžiky v různých podmínkách.
Pokud jde o video, Realme C17 může nahrávat pouze v maximálním rozlišení 1080p @ 30FPS nebo 720p @ 30FPS. Neexistuje zde žádná nápověda Ultra Steady, jak lze najít v říši řady 7.
Když už mluvíme o kvalitě, zadní fotoaparát sféry C17 je schopen pořizovat fotografie s dobrými detaily a kvalitou barev, stejně jako s poměrně širokým dynamickým rozsahem .
Díky pomoci Chroma Boost a Auto HDR dokáže tento fotoaparát zachytit skvělé okamžiky venku i venku. Mezitím nám při fotografování v noci pomohl režim Nightscape.
Tento režim pořídí několik fotografií při různých světelných podmínkách a spojí je do jedné fotografie. Výsledky nočních snímků z kamery C17 realm mají průměrnou kvalitu.
Noční fotografie mají stále šum, zejména na tmavších místech. Noční fotografie však vypadala jasněji.
Nahrávání obrázků bez pomoci funkce Ultra Steady jistě činí videa nestabilními, zejména při nahrávání za pohybu. Nedoporučujeme také používat tento smartphone k zachycení okamžiků, vytváření vlogů a dalších „pohyblivých“ aktivit pomocí tohoto smartphonu.
I když jej chcete i nadále používat, doporučujeme použít další příslušenství, jako je stativ, kardanový stabilizátor atd.
Závěr
Náš přehled sféry C17 končí závěrem. Považujeme tento smartphone za úspěšně porušující představu, že řada C od Realme spoléhá pouze na velkou kapacitu baterie a je prodávána za nízkou cenu.
Jak ne, nyní Realm C17 vypadá odlišněji a nabízí uživatelům různé funkce.
Baterie 5 000 mAh je nyní vybavena 18W rychlým nabíjením. Tuto kombinaci si často účtují spotřebitelé, zejména fanoušci, kteří chtějí chytrý smartphone s velkou baterií a podporou technologie rychlého nabíjení .
Navíc extra velká paměť, kterou lze rozšířit pomocí slotu microSD až do 256 GB. Kdy jindy bude smartphone střední třídy za cenu Rp. 2 miliony mají 256 GB úložné paměti.
V průměru nabízejí smartphony střední třídy v Indonésii pouze 64 GB nebo 128 GB paměti. Zatímco kapacita 256 GB a více je obvykle zabudována do vlajkové lodi řady smartphonů , jako je například sféra X50 Pro.
Nezapomeňte na 90Hz obrazovku s úrovní jasu až 600 nitů. Tato schopnost je významným vylepšením oproti předchozí řadě C a naznačuje, že „špičkové“ funkce lze zabudovat i do smartphonů střední a nižší třídy.
Existují však některé nevýhody, které jsme pocítili během kontroly reality C17 . Za prvé, samozřejmě, zadní kryt je velmi tenký a to dělá starosti, pokud nechcete použít softcase když jej nosit.
Pak jsou jeho herní dovednosti obyčejné. Obrazovka 90 Hz zde ve skutečnosti nebyla plně a správně využita realmem na řadě C17. Obrazovka 90 Hz údajně nabízí nejen plynulý zážitek při používání standardních aplikací, ale také při hraní her .
Ale celkově , Realme C17 může být volba pro ty, kteří chtějí mít chytrý telefon s velkým a trvanlivé baterie, které rychle nabíjení funkce, skalnaté obrazovky díky na 90Hz obnovovací frekvenci , aby extra velké úložné paměti, za cenu to není na Rp. 3 miliony.
Výhody
+ Odlišný design ve srovnání s jinými sériemi C.
+ Barva je nyní elegantnější díky AG Coating
+ Obrazovka podporuje obnovovací frekvenci 90 Hz
+ Obrazovka má intenzitu světla 600 nitů
+ 256 GB úložná paměť s maximální microSD 256 GB
+ Rychlé nabíjení 18 W.
+ Dlouhá životnost baterie
+ Fotoaparát s rozlišením 13 MP má dobrou kvalitu, zejména s technologií Chroma Boost
Nedostatek
– Zadní panel karoserie má tendenci být tenký a křehký
– Výkon průměrného hraní
– Obrazovka 90 Hz není maximalizována pro herní sektor
– Fotoaparát nemá funkce Ultra Steady nebo UIS nebo Ultra Image Stabilization
Specifikace Realme C17 | |
Síť | 2G, 3G, 4G |
THE | Android 10, jedno uživatelské rozhraní 2.0 |
Chipset | Snapdragon 460 (11 nm) |
procesor | Osmijádrový (4 × 1,8 GHz Kryo 240 & 4 × 1,6 GHz Kryo 240) |
GPU | Adreno 610 |
RAM | 6 GB |
Paměť | 128 GB |
Rozměry | 164,1 x 75,5 x 8,9 mm (6,46 x 2,97 x 0,35 palce), 188 g |
Obrazovka | IPS LCD, 90 Hz 6,5 palce, 720 x 1600 pixelů, poměr 20: 9 |
Hlavní fotoaparát | 13 MP (širokoúhlý), 8 MP (ultraširoký), 2 MP (makro), 2 MP (hloubka) |
Přední kamera | 8 MP, f / 2,0, (širokoúhlý), HDR |
Beterai | Li-Po 5000 mAh, rychlé nabíjení 18 W. |
Barva | Navy Blue, Lake Green |