Recenze Oppo Reno4

Recenze Oppo Reno4

 Měsíc nezávislost Indonéské republiky je ten správný měsíc Oppo vydat novou sérii s názvem  Reno4  . Tento  smartphone  je navržen s okouzlujícím designem a má spolehlivé specifikace, takže bychom měli také   tentokrát provést recenzi na Oppo Reno4.

V Indonésii je cena Oppo Reno4 víceméně stejná jako u předchozí řady Reno a pohybuje se kolem 350 $. Pro některé lidi je možná cena docela drahá.

Oppo však vložil řadu výkonných funkcí a technologií pro zákazníky, kteří navrhují Reno4.

Design

Při prvním použití tohoto smartphonu jsme na něj okamžitě udělali silný dojem. Podle našeho názoru se zdá, že Oppo rozumí problémům, kterým čelí uživatelé  chytrých telefonů  s velkými obrazovkami nad 6 palců.

Jo! Tento problém spočívá v těžké váze se silným  tělem  , díky kterému je nepříjemné kapse.

Ve skutečnosti jsou   těla smartphonů,    která jsou stále větší, těžší a silnější, docela rozumná. Důvodem je, že čím více funkcí a technologií je zabudováno, tím více komponent bude v těle napěchovaných    .

Jako příklad. Čím větší je kapacita baterie, obvykle to má vliv na tloušťku a hmotnost  smartphonu  .

Jako další příklad jsou dnes   běžné smartphony se čtyřmi fotoaparáty. Zvýšení počtu kamer samozřejmě ovlivňuje obsah  těla .

Oppo však není technologická společnost, která ráda sleduje trendy. Tato čínská společnost často vytváří trendy v odvětví  smartphonů  . Například Oppo Reno4.

Přestože má Reno4 velkou obrazovku, je napájen baterií s velkou kapacitou a má čtyři zadní kamery. Tento  smartphone  také stále vypadá štíhlý a pohodlně se drží jednou rukou.

Oppo Reno4 váží kolem 165 gramů a má tloušťku 7,7 mm. Díky své velikosti je mobilní telefon pohodlně použitelný, všude kapesní a přenosný.

Zdá se, že tým výzkumu a vývoje Oppo se velmi snažil navrhnout tento  smartphone tak,  aby měl ergonomický design.

Samotné Oppo Reno4 je vybaveno velkou obrazovkou, přesně 6,4 palcového typu AMOLED s rozlišením Full HD +. Obrazovka má  filmový  poměr 20: 9, je potažena chráničem Gorilla Glass 5 a podporuje snímač otisků prstů s rychlou odezvou.

Když mluvíme trochu o biometrickém bezpečnostním systému, snímač otisků prstů s názvem „Hidden Fingerprint Unlock 3.0“ má tloušťku pouze 0,27 mm.

Poměr obrazovky k  tělu  je maximalizován, protože Oppo navrhl přední část Reno4 s tenkými  rámečky  na každé straně. Navíc je zde malý děrovací otvor fotoaparátu   , ještě menší než u řady Reno3 Pro.

Dojem postavy je tak zvýrazněn na zadní straně. Oppo Reno4 přichází s futuristickým a moderním designem. S krytem Gorilla Glass 3 jej Oppo pokrývá studenou barvou a vypadá elegantně.

Oppo Reno4 má dvě možnosti barev, z nichž jedna je Galactic Blue. Tato barva je docela zvláštní, protože Oppo používá techniku ​​zvanou „Reno Glow“, která dodává matnou texturu s jemnými třpytivými detaily, které dodávají prémiovější pocit.

Galaktická modrá má tmavě modrou barvu v kombinaci s monogramem loga Oppo ve spodní části   těla  . Při správném vystavení světlu okamžitě vyšla barva a logo Oppo, takže Reno4 vypadal prémiověji.

Ve spodní části je   3,5 mm   audio jack, USB-C  port  , mikrofon a   reproduktory  . Vlevo je tlačítko hlasitosti spolu se slotem pro dvě SIM + microSD. Vpravo je tlačítko napájení. A nahoře je pouze mikrofon.

Specifikace

 Recenzi Oppo Reno4 nadále sektoru specifikace, a samozřejmě nezapomeňte diskutovat o jeho výkon příliš.

Tento  smartphone  má výkonné specifikace díky procesoru Snapdragon 720G. Tento procesor s 8Nm výrobního procesu má  okta-core  specifikace 2,3 GHz v kombinaci s adreno 618 GPU.

Pokud citujete vysvětlení z oficiálního webu společnosti Qualcomm, říká se, že Snapdragon 720G je procesor střední třídy, který má spolehlivý výkon a dobrou účinnost baterie.

Tato SoC byl podpořen   s   AIP  čipem  nebo   umělé inteligence motor  od společnosti Qualcomm, která má za úkol s rostoucím výkonem v případě potřeby, a přitom  moc   co nejníže, aby se šetřila baterie.

Nejen to, tento procesor je pravděpodobně čipová sada střední třídy,   která je připravena na  herní  potřeby. How not, there is a Qualcomm Snapdragon Elite Gaming feature that provides users with a high and  smooth graphics experience.

Procesor Snapdragon 720G na modelu Oppo Reno4 je kombinován s 8 GB LPDDR4X RAM, 128 GB  úložištěm,  které lze rozšířit pomocí microSD až na 256 GB, a 4 015 mAh baterií podporovanou VOOC 4.0 30W.

A co ten výkon? V této recenzi Oppo Reno4   používáme tři  srovnávací  aplikace, konkrétně AnTuTu Benchmark v8.4.3, PCMark a 3DMark.

Kromě toho jsme testovali výkon  z   tohoto  telefonu  pomocí režimu „High Performance“.

Tento režim najdete v nastavení a vyberte <  Baterie  >   Přejděte  dolů a vyberte <  Režim vysokého výkonu  >. Mějte však na paměti, že když je tento režim aktivován, bude spotřeba baterie mnohem plýtvavější než normální režim.

Benchmark AnTuTu

I když používá Snapdragon 720G, který je zahrnut do střední třídy SoC kategorie, je  srovnávací   skóre Oppo Reno4 poměrně vysoké. Tento  smartphone  získal 283 tisíc bodů.

Na základě hodnocení v aplikaci je získávání benchmarků  Oppo Reno4   lepší než Redmi Note 9 Pro (278 970), Huawei P20 Pro (274 240), oproti Mi Note 10 (270 241). Skóre je ale stále menší než Realme 6 Pro (284 955) u Redmi Note 8 Pro (291 237).

3DMark

Výkon GPU Oppo Reno4 je již schopný. Na základě hodnocení od společnosti 3DMark  získal tento  smartphone 3 585 bodů za test Sling Shot, 2 546 bodů za Sling Shot Extreme OpenGL ES 3.0 a 2 358 bodů za Vulkan.

Z nabídky srovnání ve 3DMarku je grafický výkon Oppo Reno4 v testu Sling Shot považován za lepší než několik  vlajkových lodí  řady smartphonů, které byly spuštěny, jako je Huawei P30, který používá procesor Kirin 980.

PCMark

Podle   měřítek   poskytovaných společností PCMark má Oppo Reno4 dobré možnosti pro   multitasking   a běžnou práci, jako je   chatování  ,   procházení  ,   živé vysílání  a další.

Smartphone   získal 9 773 bodů.  Tento  srovnávací  úspěch je prokázán, protože pokud používáme Reno4 jako   každodenní ovladač  , tento telefon nám usnadňuje spuštění více než jedné aplikace střídavě nebo dvou aplikací současně.

baterie

Nezapomenout, v   na  Oppo Reno4  přezkoumání  jsme také diskutovali o sektor baterie. Tento nejnovější smartphone od společnosti Oppo byl napájen baterií s kapacitou 4 015 mAh s podporou VOOC 4.0 30W.

Oppo ve svém tvrzení uvedl, že VOOC 4.0 dokáže nabít 50% z 4 015 mAh baterie za 20 minut a 100 minut za méně než hodinu. Ale ve skutečnosti?

Při výpočtu   rychlosti nabíjení nám pomáhá aplikace Battery Log. Tato aplikace je zodpovědná za přesné zaznamenávání aktivity baterie. K dispozici jsou informace, jako je čas, procento baterie, teplota a napětí z baterie.

Baterie Oppo Reno4 lze plně nabít z 15% na plnou za pouhých 54 minut. Během prvních 10 minut je baterie nabitá na 25%. Mezitím do 20 minut asi 43%.

To dokazuje, že OPPO své tvrzení o VOOC 4.0 jsou pravdivé, a ne jen   o  marketingový  trik  . A co vytrvalost?

Provedli jsme dva různé testy, a to použití funkce Work 2.0 Battery Life v aplikaci PCMark a přehrávání videí YouTube v kvalitě Full HD (1080p) bez zastavení, dokud baterie nezůstala 10%.

Na základě aplikace PCMark vydrží Oppo Reno4 až 12 hodin 27 minut s 15% zbývající baterií.

Mezitím, když se používá k nepřetržitému přehrávání YouTube, vydrží Oppo Reno4 téměř 15 hodin nebo přesně 14 hodin a 41 minut se zbývající 10% baterií.

Například když uživatel čeká na   respawn ve hře   , může při pohledu na  čas respawnu přepnout na jinou aplikaci  . Tato funkce je podporována pouze   na   mobilní legendy, PUBG Mobile, PUBG Mobile Lite a AOV  her  .

Před hraním  her  na okraj recenze Oppo Reno4   jsme samozřejmě nejprve nastavili různé věci, včetně grafiky a   nastavení snímkové frekvence . V COD Mobile je Oppo Reno4 schopen jej provozovat s grafikou „right align“, aka Very High graphics and   frame rates   .

Zatímco PUBG Mobile,   hry   lze hrát s HD grafikou a vysokou  snímkovou frekvencí  . Zatímco Mobile Legends, High graphics může být podporován Oppo Reno4.

V   celkově  všechny tři   hry   mohou být přehrávány plynule a bez překážek. COD Mobile a Mobile Legends lze hrát s nejvyšší a konzistentní grafikou při 55 – 60 FPS.

PUBG Mobile však dokázal běžet pouze při 30 FPS, když jsme jej nastavili na grafiku „zarovnání vpravo“. FPS se zvýšil na 40 – 45, když jsme snížili hladkou grafiku s velmi vysokou  snímkovou frekvencí  .

Fotoaparát

Recenze Oppo Reno4 pokračuje do sekce fotoaparátu. Upřímně řečeno, tyto telefony nabízejí maximální fotografický zážitek s širokou nabídkou objektivů fotoaparátu a bohatými funkcemi.

Oppo Reno4 je vybaven čtyřmi zadními kamerami a jednou přední kamerou, která je také vybavena senzorem AON Smart.

Konfigurace, hlavní objektiv se 48MP snímačem, 8MP ultraširoký fotoaparát, 2MP makro objektiv a 2MP mono objektiv. Zatímco přední kamera má 32MP rozlišení.

Ve fotoaparátu Oppo Reno4 je zabudováno mnoho funkcí založených na umělé inteligenci aka umělá inteligence, přední i zadní.

Například režim AI Barevný portrét usnadňuje pořizování obsahu s efektem bokeh a monochromatickými barvami v pozadí.

Díky funkci AI je tato funkce schopna oddělit hlavní objekt, který má být „barevný“, zatímco pozadí má černou a bílou barvu, díky níž vypadá dramaticky.

Když už mluvíme o kvalitě, fotoaparát Oppo Reno4 je schopen pořizovat fotografie s dobrými detaily, kvalitou barev a dynamickým rozsahem. Hlavní a ultraširoké fotoaparáty můžeme použít k zachycení dobrých okamžiků.

Kromě toho existují funkce Dazzle Color a Auto HDR, které mohou zvýšit ostrost a intenzitu barev. Tuto funkci využíváme k pořizování dobrých okamžiků, zejména venku.

Stále jde o zadní kameru, tento smartphone dokáže nahrávat videa v maximální kvalitě 4K @ 30FPS nebo 1080p @ 60FPS. Video Reno4 se nám líbí dvě funkce, a to 960FPS Smart Slow Motion a Ultra Steady Video 3.0.

Funkce 960FPS Smart Slow Motion nám umožňuje zachytit 960 snímků za sekundu, neboli zachycení zpomaleného pohybu uprostřed videa.

Například slo-mo videa při skákání, běhu a jiných sportovních aktivitách. Výsledky videa jsou také dobré a jsou vhodné pro nahrávání na sociální média a pro získání mnoha lajků.

Ultra Steady 3.0 nám mezitím může pomoci zaznamenat stabilní videa. Můžeme vlogovat aktivity při chůzi, běhu nebo dokonce na kole, stabilně používáme přední i zadní kameru.

Speciálně pro zadní kameru je také vybaven funkcí Ultra Steady Video Pro, takže natáčení videa je mnohem stabilnější.

Nyní, když mluvíme o přední kameře, Oppo již dlouho zabudovalo přední kameru, která má dobrou kvalitu, stejně jako Reno4.

Fotoaparát s rozlišením 32 MP na tomto smartphonu je schopen produkovat jasné selfie, dobré detaily, správnou barevnou kompozici a nepřehánět to, když dává  obličeji „  dotyky “.

Jasné pozadí, které je obvykle vážnou pohromou pro přední fotoaparát  smartphonů  , bylo dobře zpracováno předním fotoaparátem Oppo Reno4. Pozadí mraků, stromů a dalších objektů lze velmi dobře zachytit a prezentovat.

Závěr

Přezkoumejte  Oppo Reno4, skončíme závěrem. Upřímně řečeno, tento  smartphone  si od svého oficiálního představení skutečně dokázal ukrást naši pozornost.

Oppo Reno4 nabízí   díky svému štíhlému a lehkému  tělu design „  z krabice“  . Ve skutečnosti má tento  smartphone  velkou baterii, velkou obrazovku a má celkem pět fotoaparátů a také inteligentní senzor AON.

Tento nejnovější mobilní telefon Oppo je navíc potažen jinou barvou než ostatní řady Reno. Speciální barva s technikou Reno Glow dává tomuto telefonu prvotřídní pocit.

Ve skutečnosti, když mluví o designu přední části vozu, my opravdu líbí design řady Reno2 s  full-  obrazovky obrazovku bez ofiny či kamerových děr.

Protože podle našeho názoru je design obrazovky s třesky a otvory pro kamery prozatím velmi  tradiční  .

Na straně specifikací je plusem Snapdragon 720G a kapacita baterie tohoto telefonu. Představení je v pořádku, když vás někdo pozve na jakoukoli aktivitu, včetně hraní  her  .

Díky výkonu baterie se nemusíme bát vybití baterie, když jsou  online  aktivity doma poměrně husté.

Fotoaparát Oppo Reno4 mezitím nabízí funkce založené na AI, které můžeme použít k vytváření kvalitního obsahu.

AI Color Portrait je   funkce mistrovského díla od společnosti Oppo, která nám může přinést čerstvé nápady při nahrávání videa nebo fotografování.

Cena 350 USD za mobilní telefon střední třídy je ve skutečnosti poměrně drahá. Kromě toho existují  řady chytrých telefonů od jiných značek, které se prodávají za dostupnější ceny s téměř stejnými schopnostmi.

Oppo se však podařilo splatit peníze zaplacené spotřebiteli prostřednictvím různých výhod, které v něm Oppo Reno4 nabízí. Výborně  , Oppo! (MF)

Výhody

+  Lehký a tenký design

 Více prémiových barev s technikou Reno Glow

 Velká obrazovka AMOLED

+  Obrazovka je pokryta sklem Gorilla Glass 5

+  Dlouhá životnost baterie s 30W rychlým nabíjením

+  Kvalifikované specifikace pro hraní   her

+  Dobrá kvalita fotoaparátu

 Funkce AI ve fotoaparátu je velmi užitečná pro vytváření kvalitního obsahu

 Video již má funkci Ultra Steady

Nedostatek

 Tělo je docela hladké, když nepoužíváte kryt

 Layas je stále 60 Hz, přestože telefony s cenami níže jsou již 90 Hz

 Zatím žádné NFC

SPECIFIKACE OPPO RENO4
Síť GSM / HSPA / LTE
THE Android 10, ColorOS 7.2
Chipset Qualcomm SM7125 Snapdragon 720G (8 nm)
GPU Adreno 618
RAM 8 GB
Paměť 128 GB / 8 GB
Rozměry 160,3 x 73,9 x 7,7 mm, 165 gramů
Obrazovka Super AMOLED 6,4 palce 1080 × 2400 pixelů, poměr stran 20: 9, 411 ppi
Zadní kamera 48 MP + 8 MP + 2 MP + 2 MP
Přední kamera 32 MP
baterie 4,015 mAh