Recenze Huawei MatePad T 10s

Recenze Huawei MatePad T 10s

Letos Indonésané nabídne několik řad  od  společnosti Huawei  smartphony  , které fungují na Android AOSP založený na HMS nebo Huawei Mobile Service. Společnost Huawei, která je si jistá svým vlastním ekosystémem, také vydala další nový produkt na bázi HMS, Huawei MatePad T 10s, který   tentokrát přezkoumáme

Když byl představen v Indonésii, Huawei MatePad T 10s byl prohlašován za tablet se specifikacemi schopnými podporovat digitální aktivity uživatelů, zejména uprostřed pandemie Covid-19, která vyžaduje, aby lidé pracovali nebo studovali  online  z domova.

Cena kolem Rp. 2,5 milionu je tento tablet považován za dodávaný s řadou technologií a funkcí, které mohou podporovat různé digitální aktivity uživatelů. 

No, my posoudíme 10s Huawei MatePad T skrze  v  následující  recenzi  . V této recenzi budeme diskutovat o různých sektorech, jako je design, specifikace a výkon, baterie,  hraní her  , dokonce i fotoaparát. Pojď se podívat! 

Design

Přinášení tabletu je obvykle samo o sobě „domácím úkolem“. Komplikované, velké a nepohodlné nosit kamkoli je řada důvodů, proč jsou tablety po smartphonech „druhou volbou“   . 

Zdá se však, že Huawei MatePad T 10s tuto představu vyvrací. Tento tablet je zabalen v minimalistickém, elegantním designu, bez mnoha  triků  a je také lehký, takže se pohodlně nosí kamkoli.

Společnost Huawei navrhla MatePad T 10s tak, aby byly pohodlné pro každodenní nošení uživateli. Proto tato čínská společnost balí své nejnovější tablety s poměrně zaobleným rohem.

Díky tomu vypadá méně pevně a pohodlně při použití na  šířku  a na  výšku  . 

Ačkoli celý  tělo  je vyrobeno z  plastické pryže  se  v  kovovém  rámu  , který neznamená, že tato tableta má křehké  tělo  . Ve skutečnosti má Huawei MatePad T 10s dobrou  kvalitu sestavení a vůbec nevypadá levně.

Jednotka Huawei MatePad T 10s, kterou jsme  zkontrolovali,  je Midnight Grey. Tato elegantní barva má hladkou  matnou  strukturu, takže je odolná vůči šmouhám a otiskům prstů, díky nimž  tělo  vypadá špinavě. 

Stále na zadní straně, tam je   fotoaparát  rám, který  je poměrně malý jako místo pro hlavní fotoaparát a LED bleskem.

Zezadu se zatím nehýbe, dole je logo Huawei doplněné logem „Harman Kardon“. 

Jo! Nevidíte to špatně, Huawei MatePad T 10s je skutečně vybaven dvěma stereofonními  reproduktory  , což je výsledek spolupráce Huawei s Harman Kardon.

Nyní je pravděpodobně éra  tabletů s tenkým  rámečkem a Huawei je jednou ze značek, které ji pomohly popularizovat. Huawei MatePad T 10s má symetrický design s 9,5 mm silným  rámečkem  na každé straně obrazovky.

Rámeček  obklopuje 10,1palcovou obrazovku IPS s rozlišením Full HD. Obrazovka MatePad T 10s je nejen velká, ale také nabízí špičkovou kvalitu díky podpoře technologie Huawei ClariVu. 

Pro vaši informaci je Huawei ClariVu schopen dynamicky optimalizovat barvu, jas a sytost, stejně jako algoritmus Huawei Super Resolution, který může vylepšit obsah s nižším rozlišením pro působivější zážitek.

Vzhledem k tomu, že  výchozí  poloha  tohoto tabletu je na  šířku  , je přední fotoaparát umístěn na pravé straně  rámečku  (pokud je umístěn na  výšku  ). Ve skutečnosti jsme potřebovali nějaké úpravy, abychom si konečně zvykli na takovou polohu kamery. 

obecné  , Huawei MatePad T 10s je vybaven elegantním designem a mají tendenci být minimalistický. Zdá se však, že se Huawei zaměřuje na funkčnost tohoto tabletu. 

Je zřejmé, že kromě svého symetrického designu a  celé  obrazovky se Huawei MatePad T 10s snadno a pohodlně nosí kdekoli, protože váží pouze 450 gramů a je pouze 7,85 mm tlustý.

Obrazovka

Obrazovka je pravděpodobně jednou ze zajímavých částí Huawei MatePad T 10s. Spoléhání se nejen na technologii Huawei ClariVu, ale tato obrazovka tabletu je vybavena řadou technologií, které hýčkají a poskytují pohodlí očí uživatelů.

Obrazovka Huawei MatePad T 10s je vybavena režimem obrazovky, který má několik vrstev ochrany před očima uživatele. Mezi nimi je Eye Comfort nebo režim Blue Light Filter certifikovaný TÜV Rheinland. 

Pak je tu automatické nastavení jasu, které inteligentně upravuje intenzitu osvětlení obrazovky podle podmínek prostředí uživatele.

Nakonec je režim eBook schopen automaticky řídit teplotu barev, intenzitu světla a  stupně šedi , takže uživatelé mohou cítit ten pocit jako při čtení novin.

Nezapomeňte na Dark Mode. Ačkoli obrazovka Huawei MatePad T 10s není AMOLED, tento tablet stále obsahuje tento tmavý režim. Díky tomuto režimu jsou oči uživatele pohodlné při používání tabletu v noci nebo ve tmě.

Specifikace

Naše recenze  Huawei MatePad T 10s pokračuje v oblasti specifikací a výkonu. Tento tablet je napájen procesorem Kirin 710A. Tento SoC je nástupcem řady Kirin 710, která byla dříve používána u Huawei P30 Lite a Nova 3i. 

Kirin 710A má 8 jader jádra nebo  osmijádrová jádra  skládající se z 4 x Cortex-A73 2,0 GHz a 4 x COrtex-A53 1,7 GHz s grafickým zpracováním nebo GPU Mali G51. Tento procesor má dobrý výkon a dobrou úroveň energetické účinnosti. 

Tento procesor je kombinován s 3 GB RAM, 64 GB  úložištěm,  které lze přidat prostřednictvím slotu microSD, a baterií s kapacitou 5 100 mAh bez   podpory rychlého nabíjení .

Abychom zjistili výkon tohoto tabletu, použili jsme tři  srovnávací  aplikace, jmenovitě AnTuTu Benchmark, 3DMark a PCMark. 

Benchmark AnTuTu pro zjištění celkového výkonu, 3DMark pro zjištění výkonu GPU a PCMark pro zjištění   výkonu smartphonu při  multitaskingu .

Abychom nezapomněli, používáme také aplikaci Battery Log k zaznamenávání   rychlosti nabíjení a životnosti baterie. Zde je vysvětlení:

Benchmark AnTuTu

Na základě testování získal Huawei MatePad T 10s 299 tisíc bodů. Toto skóre je vysoké u tabletů střední třídy za cenu nižší než Rp. 3 miliony. 

Zaujalo nás, že jsme otevřeli nabídku Ranking v aplikaci AnTuTu Benchmark. S tímto skóre je Huawei MatePad T 10s lepší než  smartphony  s procesorem MediaTek Helio G90 Snapdragon 845 a mírně zaostává za Huawei Nova 7i poháněnou Kirin 810.

3DMark

V této aplikaci existují dva testy. Mezi ně patří Sling Shot a Sling Shot Extreme, které se běžně používají k testování schopností chytrých telefonů s benchmarky OpenGL ES 3.0 (Sling Shot) a OpenGL ES 3.2 (Sling Shot Extreme).

Na základě testování získal Huawei MatePad T 10s za test Sling Shot 3 453 bodů. Za Sling Shot Extreme OpenGL ES 3.1 pak získá 2885 bodů a Vulkan 2612 bodů.

PCMark

Nyní k PCMark. Huawei MatePad T 10s zaznamenal vysoké skóre 9 138 bodů. To znamená, že tento telefon je schopen každodenního používání, jako je multitasking, chatování, úpravy fotografií a videí a další běžné činnosti.

baterie

Před nákupem smartphonu  nebo tabletu je baterie stále důležitým faktorem  . Huawei MatePad T 10s je naštěstí napájen velkokapacitní baterií, přesněji 5 100 mAh.

Bohužel však tento nejnovější tablet rychlé nabíjení nepodporuje   . Důvodem je, Huawei opatřil ji pouze  s  10W  nabíječku  , aka normální rychlostí. 

Otázka teď, co ta životnost baterie? A jak rychlé je nabíjení pomocí Huawei MatePad T 10s? 

Abychom otestovali životnost baterie, provedli jsme test s funkcí Work Battery Life v aplikaci PCMark. Zadruhé jsme nepřetržitě přehrávali videa z YouTube v kvalitě 1080p a zaznamenávali je do aplikace Battery Log.

Na základě testování na PCMark zaznamenal Huawei MatePad T 10s 17 hodin 19 minut se zbývající 20% baterií.

Ve srovnání s  high-end  tablety s kapacitou baterie dokonce více než 8 000 mAh je výkon MatePad T 10s založený na testování PCMark mnohem lepší. 

Protože tablet s 8 000 mAh baterií vydrží pouze 10 hodin a 41 minut se zbývající 17% baterií.

Proces testování životnosti baterie v aplikaci PCMark je také simulací různých denních aktivit uživatelů. Uživatelé tak mohou MatePad T 10s i nadále používat téměř po celý den, když zbude dostatek baterie. 

Při přehrávání videí na YouTube v kvalitě 1080p bez zastavení může Huawei MatePad T 10s vydržet až více než 19 hodin se zbývající 4% baterií. U tabletu s 5 100 mAh „pouze“ baterií si její schopnost zaslouží dva palce nahoru.

Dále diskutujeme o   rychlosti nabíjení . Huawei MatePad T 10s, která je opatřena  na  10W  nabíječkou  , trvá asi 4 hodiny na plné nabití baterie od 1%.

Například COD Mobile lze velmi plynule přehrávat ve velmi vysoké grafice s vysokou  snímkovou frekvencí  . Zatímco PUBG Mobile, hraje plynule v HD grafice a vysoké  snímkové frekvenci  .

Operační systém + HMS

Když mluvíme o nejnovějších zařízeních Huawei, ať už jde o  smartphony  nebo tablety, okamžitě si vybavíte mobilní službu Huawei nebo HMS a Google Mobile Service aka GMS.

Vzhledem k bojkotu Spojených států (USA) proti společnosti Huawei již nejsou služby Google, které Android velmi dobře znají, v nejnovějších produktech Huawei.

Společnost Huawei má stále povoleno používat operační systém Android, ale verze je AOSP, která byla  vložena  se službou HMS. Samotná služba HMS pravděpodobně rychle rostla. 

V Galerii aplikací je již k dispozici mnoho populárních aplikací, včetně místních aplikací, které uživatelé také hojně používají, jako je bankovnictví,  elektronický obchod  , doprava a další. 

Například Shopee, Tokopedia, Bukalapak, BCA Mobile, Vidio, Dana, KAI Access, Garuda Indonesia Mobile, Lion Air, My Blue Bird, Traveloka, My XL, Snapchat, TikTok, k nejnovějším aplikacím, jako je Batik Air, First Media X Mobile, Drop Stack Ball – Fall Helix Blast Crash 3D. 

Ve skutečnosti lze oblíbené   aplikace pro chat stáhnout z App Gallery, například Telegram, Line a další. Je pravda, že stále existuje mnoho populárních aplikací, které nejsou v App Gallery k dispozici.

Naštěstí je v EMUI 10.1 nová funkce s názvem Petal Search. Tato funkce nám umožňuje nainstalovat libovolnou aplikaci a získat aktualizace oznámení, pokud existují.

Pokud tedy v Galerii aplikací nenajdete aplikaci, kterou chcete stáhnout, jednoduše ji prohledejte pomocí Petal Search. Později se objeví různé aplikace z různých jiných zdrojů, které je bezpečné převzít verzi APK a   snadno se nainstalovat

A co uživatelé, kteří stále používají služby od Google? Pro přístup k Gmailu lze například použít aplikaci E-mail. Prostřednictvím prohlížeče můžete také přistupovat k dalším službám Google   a jednoduše vytvořit  zástupce  na hlavní obrazovce.

I když stále vyvíjíme aplikační ekosystém, myslíme si, že Huawei byl při vývoji funkcí v nejnovější verzi EMUI maximalizován.

Například funkce MeeTime nám umožňuje telefonovat nebo sledovat videa v HD kvalitě.

MeeTime je přístupný prostřednictvím aplikace Telefon. Podobně jako WhatsApp, tato funkce okamžitě zjistí, kdo jsou kontakty, kteří tuto funkci používají automaticky. Stejně jako Zoom nám tato funkce také umožňuje sdílet obrazovku nebo Sdílet obrazovku.

Fotoaparát

Huawei MatePad T 10s je vybaven dvěma fotoaparáty. Konfigurace, pouze 2MP přední fotoaparát a 5MP zadní fotoaparát. Vypadá to jednoduše, hm. Protože se tablety obvykle nezaměřují na to, aby měly nejlepší fotoaparát s velkou velikostí snímače, jako dnešní  smartphony  .

Jeho funkce nejsou tak úplné jako  smartphony  . Je to jen to, že tato kamera je již podporována technologií založenou na AI nebo  umělou inteligencí  zvanou AI Camera.

Tyto dva fotoaparáty ve skutečnosti poskytují fotografie standardní i standardní kvality. Není spravedlivé porovnávat fotoaparát tabletu s 2,5 milionu Rp se smartphonem ve stejné cenové kategorii.

Myslíme si, že tento tablet má kameru, která je dostatečná pro  online  schůzky uprostřed pandemie Covid-19.

Ano,  online  schůzky s kolegy nebo nadřízenými nebo studium  online  s přáteli a učiteli ve škole pomocí aplikací pro videokonference mohou využívat fotoaparát fotoaparátu Huawei MatePad T 10s.

Závěr

Huawei MatePad T 10s by mohl být zajímavou volbou. Proč? Ano, tento tablet je poměrně cenově dostupný za cenu 2,5 milionu IDR. Výběr cenově dostupných tabletů v Indonésii je navíc stále relativně malý. 

I když je cena levná, nemusí to nutně nutit společnost Huawei navrhnout svůj nejnovější tablet náhodně. Tento tablet je zabalen v elegantním, symetrickém designu a lze jej snadno nosit kamkoli.

Nezapomeňte na dobré specifikace díky procesoru Kirin 710A, 3 GB RAM a 64 GB úložné paměti, které mohou uživatelům pomoci studovat a pracovat doma   online,  aka WFH.

Schopnost baterie si také zaslouží palec nahoru. Je to jako, kdykoli mohou uživatelé využívat tento cenově dostupný tablet téměř po celý den. 

Nemluvě o bezpečnostní stránce obrazovky a multimediálním sektoru díky duálním reproduktorům od Harman Kardon. Nejnovější operační systém Huawei, který je nyní založen na HMS, je skutečně stále podceňován. 

Huawei však stále dodržuje svůj slib pokračovat v rozvoji ekosystému App Gallery a posilovat  základní  systém HMS. Dobře , že Huawei MatePad T 10s může být volba pro ty, kteří chtějí najít dobré, cenově dostupné tablety letos.