Jak kopírovat a vložit na Mac

Jak kopírovat a vložit na Mac

Pokud jste novým uživatelem systému Mac s pozadím Windows PC, pravděpodobně vás zajímá, jak používat typické příkazy pro kopírování a vkládání v systému macOS.

Ve Windows jsou kombinace kláves Kopírovat a Vložit Control-C a Control-V. Na počítačích Mac je to velmi podobné – stačí použít   klávesu Command (⌘) místo Control. Klávesu Příkaz najdete hned nalevo od mezery na klávesnici.

Když vyberete nějaký text nebo položku v počítači Mac, stisknutím klávesy  Command-C  ji zkopírujete do schránky, kde zůstane, dokud ji nezkopírujete jinou položkou nebo výběrem nebo restartujete Mac.

Chcete-li vložit výběr schránky někam jinam, jednoduše přejděte kurzorem na požadované místo a stiskněte klávesu  Command-V .

Kromě výše uvedených klávesových zkratek můžete v systému Mac použít možnosti  Kopírovat  a  Vložit  v nabídce  Úpravy  , které lze vždy najít v pruhu nabídek aplikace v horní části obrazovky. (V aplikaci Finder obsahuje nabídka Úpravy také   možnost Zobrazit schránku , kterou můžete použít k zobrazení aktuálně kopírovaného výběru.)

Pokud kliknete pravým tlačítkem na položku nebo na zvýrazněný výběr textu, najdete také   příkaz Kopírovat v kontextové rozbalovací nabídce. Po zkopírování výběru položky nebo textu se příkaz Kopírovat nahradí  Vložit položku  nebo  Vložit .