Zde je návod, jak povolit temný režim v aplikaci Facebook

Zde je návod, jak povolit temný režim v aplikaci Facebook

Aplikace Facebook bude brzy mít funkci tmavého režimu. Zprávy sdělila výzkumná pracovnice Jane Manchun Wong prostřednictvím tweetu na Twitteru.

Wong uvedl, že Facebook testuje funkci tmavého režimu v mobilní verzi aplikace. Je však třeba poznamenat, že ne každý má přístup k zkušební  verzi Dark Mode na  mobilní verzi Facebooku.

Facebook také neoznámil požadavky na přístup uživatelů k němu.

Můžete jej otevřít prostřednictvím aplikace pro iOS nebo Android. Dále přejděte do  Nastavení a soukromí  a uvidíte funkci Tmavý režim. Tyto funkce můžete povolit nebo zakázat.

Můžete jej také nechat automaticky změnit na základě nastavení systému. Pokud tedy aktivujete temný režim na  smartphonu podle  plánu, aplikace se automaticky přepne.

Co když tuto funkci nevidíte v nabídce  smartphonu  ? Odpověď, nejste součástí testování funkce Dark Mode na aplikační verzi Facebooku. Kdy tedy budete moci tuto funkci vyzkoušet?

Raději chvíli počkejte. Pokud vám testování funkce tmavého režimu na mobilní verzi Facebooku bude vyhovovat, můžete to určitě vyzkoušet. Facebook k tomu bohužel neučinil prohlášení.

Zkušební verze Facebooku pro režim Dark pro iOS

Na konci loňského června Facebook údajně testuje funkci Dark Mode pro zařízení iOS. Dark Mode převede typický černý text na bílém pozadí na bílý text na černém pozadí.

Tato funkce tmavého režimu má zabránit uživatelům v tom, aby v noci dráždily oči horkým bílým pozadím.

Pro vaši informaci, u zařízení, která používají obrazovky AMOLED, může tmavý režim šetřit životnost baterie. Důvodem je, že panel OLED zčerná vypnutím pixelů v příslušné oblasti.

Zdá se, že uživatelé Facebooku, kteří na Twitteru sdílejí tmavé obrázky související s režimem, používají první vývojářskou beta verzi iOS 14. (SN / MF).