Aplikace dech pomáhá monitorovat kvalitu vzduchu během cvičení

Aplikace dech pomáhá monitorovat kvalitu vzduchu během cvičení

Ke zvýšení imunity těla, zejména v čistém vzduchu, se velmi doporučuje sportovní aktivita během pandemie. Nedávno spuštěná aplikace Breath vám pomůže sledovat kvalitu vzduchu při cvičení

Mnoho lidí začalo cvičit venku během pandemie Covid 19. Stále však existují ti, kteří si méně uvědomují nebezpečí znečištění při   sportu venku . Název tohoto článku je:

To je základem Nafas, místní aplikace pro kvalitu ovzduší, která vydává údaje o zdravotních rizicích při sportu venku od 04.00 – 09.00 WIB na základě znečištění částicemi (PM 2.5).

S těmito nálezy se doufá, že veřejnost může bezpečně naplánovat nejlepší čas a dobu trvání outdoorových sportů.

„Na základě údajů ze zjištění má mnoho lokalit často úrovně PM2,5, které překročily 100 (bezpečná prahová hodnota). To samozřejmě zdůrazňuje důležitost přijetí nezbytných preventivních opatření pro bezpečné cvičení,“ řekl Piotr Jakubowski, spoluzakladatel a hlavní růst Důstojník Nafasu.

Výsledky monitorování vzduchu z dechových aplikací

Na základě pěti oblastí sledovaných po dobu 30 dnů v srpnu 2020 (DKI Jakarta, Tangerang, Jižní Tangerang, Depok, Bekasi) byla městy s nejnižším průměrným čtením PM2,5 Bogor a střední Jakarta.

Naproti tomu dvě oblasti, které vzbuzují největší obavy, jsou Jižní Tangerang a Bekasi, které mají 5 dní na kvalitu ovzduší, které nelze procházet venku déle než 30 minut.

Vzorky byly odebrány ze 46 senzorů kvality ovzduší v oblasti Jabodetabek při expozici během ranních sportů, což je 05.00 – 09.00 WIB.

Další zjištění údajů ukazují, že průměrná kvalita ovzduší je v pátek ráno ve většině lokalit v Jabodetabeku lepší než v jiné dny.

V oblastech střední Jakarty a Tangerangu mají čtvrtek ráno nejlepší kvalitu ovzduší během týdne. Dny s nejhorší kvalitou ovzduší jsou neděle, úterý a středa v závislosti na umístění.

V oblastech Tangerang, Jižní Tangerang, Jižní Jakarta a Bogor je neděle dnem s největším znečištěním.

Vysoká úroveň tohoto znečištění také ovlivňuje účinnost doporučené délky cvičení. Čím vyšší je úroveň PM2,5 (nad 100), tím kratší je doporučená doba cvičení.

Na základě studie z University of Cambridge s názvem „Může znečištění ovzduší odstranit zdravotní přínosy cyklistiky a chůze?“, Pokud hladina PM2,5 dosáhne 100 ug / m3, pak cvičení více než 90 minut neprospěje tělu a ve skutečnosti poškodit tělo.

Pokud je navíc hladina PM2,5 nad 165 ug / m3, pak je optimální doba cvičení maximálně 30 minut. PM2,5 je nejnebezpečnější znečišťující látkou při vdechování v lidském těle.

Úroveň kvality vzduchu v Jabodetabeku během cvičení je jedinečná a velmi se liší. Jeden den může být kvalita ovzduší dobrá, jindy špatná.

Například z měsíčního průzkumu dechů mají Bogor, střední Jakarta, Depok, východní Jakarta a jižní Jakarta kvalitu vzduchu, která je přijatelná pro cvičení 1. srpna.

7. srpna by však sport měl být omezen na 90 minut ve všech oblastech Jakarty, s výjimkou Severní a Západní Jakarty. To dále zdůrazňuje, jak důležité je měřit kvalitu vzduchu těsně před cvičením.

Jako aplikace pro kvalitu ovzduší nainstaloval Breath 46 senzorů kvality vzduchu na různých místech v Jabodetabku. Každý senzor bude schopen poskytovat uživatelům prostřednictvím aplikace data o kvalitě ovzduší v reálném čase. Název tohoto článku je:

Tato aplikace pro monitorování kvality ovzduší poskytuje údaje o kvalitě ovzduší v DKI Jakarta, Bogor, Tangerang, South Tangerang, Bekasi a Depok.

S již nainstalovanou sítí senzorů se doufá, že tato kvalita vzduchu může být veřejností správně využívána pomocí aplikace, která se snadno používá a čte.

Ze stejného pozorování dech také vidí nejlepší čas na cvičení na základě hodinových údajů pro každou oblast města.

V průměru je nejhorší kvalita ovzduší mezi 2:00 a 9:00, která se začíná zlepšovat a neustále se zlepšuje po celý den až do 17:00